fbpx

Erőforrások azonosítása tréningen: A Selves Kártyák segítségével

Az Erőforrások azonosítása tréningeken kiemelkedően fontos feladat, hiszen segít a résztvevőknek jobban megérteni saját képességeiket és lehetőségeiket. A Selves kártyák ebben a folyamatban segítik a trénert, mivel mélyebb önismereti és csoportdinamikai elemzést tesznek lehetővé.

Hogyan működik? Például egy tréning elején vagy egy csoportos coaching ülés során a résztvevők húzhatnak egy-egy Selves kártyát, ami az adott témához kapcsolódik és kifejezi az ő látásmódját.

Lehetséges csoport témák és erőforrások:

  • Csapat erősségei, amitől működik a csoport – Csoport jóllét
  • Csapat alapszükségletei – csoport szellem beazonosítása 
  • Erőforrásháló – csapatépítés, a kapcsolati háló erősítése

Ezt követően minden résztvevő megosztja, miért választotta éppen azt a kártyát, és hogyan kapcsolódik ez az érzés vagy cselekedet az aktuális tréning témájához.

A Selves kártyák segítenek az erőforrások felismerésében, mivel rávilágítanak azokra az érzésekre és gondolatokra, amelyek a résztvevőkben jelen vannak. Ez lehetőséget teremt arra, hogy a csoporttagok könnyebben azonosítsák erősségeiket, képességeiket egyéni és csoportos szinten, valamint azokat a területeket, ahol továbbfejlesztésre van szükségük.

Az ügynökségeknél magas a fluktuáció  ezért fontos, hogy a csapat az erősségekre, az összetartó erőre oszpontosítson. Az ülés elején megkértm a résztvevőket, hogy húzzanak egy Selves kártyát, ami jelképezi azt amilyen szerepben jól érzik magukat a közösségben és osszáj meg az érzéseiket, adjanak rá példát mikor, milyen szituációban valósult meg ez legutóbb. Egy résztvevő a „Példakép” kártyát választotta, és elmondta, hogy most büszke és motivált amikor megoszthatja a saját szakmai tapasztalatát a friss munkatársakkal. Egy másik résztvevő a „Lázadó” kártyát választotta, és megjegyezte, hogy úgy érzi, a nézőpontok ütköztetése a szakmai fejlődését is szolgálja és ilyenkor „van élet az irodában, jól szórakozunk”. Azt is megjegyezte, hogy sokkal jobban megismeri és elismeri a másokat, ha van lehetősége ilyen módon is beszélgetni. 

Ez a csoport coaching ülés lehetővé tette, hogy a résztvevők mélyebben megértsék, mi foglalkoztatja őket és a másikat. A vezetőség bepillantást kapott abba, hogy személyes szinten milyen közös programok és milyen felületekre van szüksége a munkatársaknak.

Fézler Gina, Coach, tréner

Leave a Comment

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Scroll to Top